Zespoły i formacje taneczne

Nasze formacje rywalizują na ogólnopolskich zawodach tanecznych. Formacje Alchemii to wyjątkowe grupy taneczne młodych ludzi, którzy mają wspólną pasję – taniec. 

Będąc w naszych formacjach możesz liczyć na:

 1. Rozwój: dzieci dorastają, kształtują ciało i osobowość
 2. Przyjaźń: zawiązują się tu relacje, które przetrwają długie lata
 3. Pozytywne emocje: taniec to radość i energia
 4. Sukcesy nas motywują, tu każdy jest zwycięzcą
 5. Rodzinna atmosfera i częste spotkania z rówieśnikami
 6. Wsparcie przyjaciół – jesteśmy zespołem
 7. Dodatkowe warsztaty z różnych technik tanecznych
 8. Zajęcia z akrobatyki
 9. Wyjazdy na ogólnopolskie turnieje taneczne
 10. Wspaniałe obozy taneczne
 11. Udział w eventach oraz pokazach

 Nabory do formacji prowadzone się w okresie od czerwca do września danego roku,  przed startem nowego sezonu. Jeśli chcesz dołączyć do naszej reprezentacji i zacząć trenować intensywnie zgłoś się do nas! Skontaktujemy się z Tobą aby uzyskać więcej informacji i zaprosimy Cię na zajęcia, które pozwolą nam poznać bliżej Twoje predyspozycje, zaangażowanie i motywację do pracy.

Nabory prowadzone są do grup:
– Formacje dla dzieci do 8 lat- osoby urodzone w l. 2012-2014
– Formacje dla dzieci 9-11lat w stylach jazz/ modern oraz hip-hop – osoby urodzone w l. 2009-2011
– Formacje dla osób w wieku 12-15l w stylach jazz/modern oraz hip-hop – osoby urodzone w l. 2006-2008
– Formacje dla osób w wieku 16+ w stylach jazz/modern oraz hip-hop – osoby urodzone w 2005 i wcześniej

Poziomy i stopnie zaawansowania:

Zajęcia OPEN* są to zajęcia, które z założenia odbywają się w danej technice 1 raz w tygodniu. Zadaniem instruktora prowadzącego spotkania jest rozbudzanie pasji uczestników oraz przekazanie im wiedzy od podstaw po kolejne poziomy zaawansowania, zawsze z uwzględnieniem ich potrzeb. Zajęcia pozwalają rozwinąć zdolności motoryczne, poprawiają sprawność ruchową i koordynację, rozwijają wyobraźnię i pamięć ruchową.

W grupach dziecięcych i młodzieżowych jednym z celów jest nauka choreografii przygotowanej do corocznych pokazów na Gali tanecznej oraz na zakończeniu sezonu.

Zajęcia Open kierowane są zarówno do tancerzy początkujących jak i kontynuujących przygodę z tańcem. Mogą być świetnym wstępem do określenia preferowanego stylu tanecznego i krokiem do dalszego rozwoju swoich zainteresowań tanecznych.  W zależności od etapu uformowania grupy i jej liczebności można dołączyć w trakcie trwania kursu.

Obok zajęć open prowadzimy także grupy zamknięte, kontynuujące naukę na poziomie średnio- zaawansowanym i zaawansowanym, jak i grupy pokazowe i  formacje turniejowe.

Grupy turniejowe nastawione są  na zdobycie wyższych umiejętności technicznych oraz rozwój artystyczny, .
Dedykowane są dla osób uzdolnionych w kierunku tańca lub/i o wysokiej sprawności ,  pragnących rozwijać się w szybszym tempie i gotowych na większe zaangażowanie przede wszystkim  czasowe jeśli chodzi o wymiar czasu treningów jak i w efekcie ćwiczeń-  liczne wyjazdy na turnieje i zawody taneczne. Grupy turniejowe dzielimy wg poziomów:

1* – nowe grupy debiutujące, zajęcia 1 x w tygodniu dla osób kontynuujących zajęcia lub wykazujących predyspozycje w kierunku tańca, w pierwszym roku planowane są wyjazdy na kilka wybranych turniejach tanecznych, w grupie liczy się zaangażowanie i frekwencja, niezwykle ważna na turniejach jest wyraz artystyczny stąd gotowość zakupu stroju,

2** – nowe i istniejące zespoły taneczne, treningi dwa razy w tygodniu, zazwyczaj obejmują naukę choreografii jak i technikę oraz zajęcia z akrobatyki, udział w warsztatach, w sezonie tanecznym start w turniejach- kilka startów, w grupie liczy się zaangażowanie i frekwencja, w sezonie przygotowywany jest 1 – 2 układy, gotowość do zakupu strojów

3*** – grupy na poziomie zaawansowanym, zajęcia 3 razy w tygodniu,  obejmują naukę choreografii jak i technikę oraz zajęcia z akrobatyki, udział w warsztatach, w sezonie tanecznym strat w turniejach tanecznych, o randze ogólnopolskiej- kilkanaście starów, w grupie liczy się zaangażowanie i frekwencja, w sezonie przygotowywane są 2-4 układy gotowość zakupu strojów

soliści/ duety/miniformacje – najzdolniejsi tancerze z formacji, ustalamy indywidualny tok rozwoju i dodatkowe choreografie

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close