fbpx

pole dance

taniec na rurze

Pole dance, czyli taniec z wykorzystaniem drążka pionowego to trening siły, elastyczności, piękna, gibkości. Odkryj radość płynącą z tej formy ruchu.

W Alchemii prowadzimy zajęcia pole dance z podziałem na grupy:

 • POLE DANCE KIDS dla dzieci w wieku od 8 roku życia,
 • POLE DANCE TEENS dla nastolatek 
 • POLE DANCE dla kobiet.

Pole Dance (taniec na rurze) to dyscyplina, która opiera się na tańcu z elementami ćwiczeń gimnastycznych i akrobatycznych. Zajęcia prowadzone są na rurce obrotowej i zakręconej (statyk).

Pole dance poprawia sprawność fizyczną, umiejętność delikatnego poruszania się, wysmukla, modeluje ciało, wzmacnia mięśnie oraz kręgosłup.

Akrobatyka na rurce jest dla każdego, bez względu na wiek, o ile nie ma się przeciwwskazań do treningu z obciążeniem własnego ciała. Po pewnym czasie zauważysz niesamowite rezultaty w postaci coraz to nowszych figur, które będziesz w stanie wykonać i łączyć z płynnymi przejściami między nimi.

3 poziomy

zaawansowania

 1. BASIC Poziom podstawowy
  Zajęcia obejmują naukę podstawowych obrotów i figur, płynnego poruszania wokół rurki i floor worku. Nie martwcie się, znajdziemy też coś dla misiów koala, które będą miały aspiracje by piąć się w górę (dosłownie). Nabierzemy siły, popracujemy nad naszym rozciągnięciem, a na deser dla urozmaicenia nauczymy się prostej choreografii.

 2. MEDIUM Poziom średniozaawansowany
  Czas na zaprzeczenie grawitacji!! Przed nami figury głową w dół, brzmi przerażająco? Nic bardziej mylnego!! Bardziej zaawansowane figury sprawią wam wiele przyjemności! Nasze wypracowane rozciągnięcie zaowocuje pięknymi szpagatami w powietrzu, natomiast wzmocnione ręce pozwolą nam na wykonanie pięknych kombinacji na rurce obrotowej.

 3. ADVANCED Poziom zaawansowany
  Najwyższy stopień wtajemniczenia. Figury i obroty z poprzednich poziomów to dla nas bułka z masłem. Czas na figury siłowe, latanie w powietrzu, zaawansowane kombinacje na rurce statycznej jak i obrotowej. Skupimy się nad naszą wytrzymałością. W nasze zajęcia wpleciemy elementy crossfitu oraz jogi wykonane na rurce

Gotowi na nowe wyzwanie?

Dołącz do nas już dziś!

czy pole dance

jest dla mnie?

Zastanawiasz się czy pole Dance to coś dla Ciebie?
Skorzystaj z zajęć próbnych i przekonaj się sama! To idealny czas by się do nas zgłosić, gdyż od września startują nowe grupy!
Napisz do nas lub zadzwoń (tel. +48 501 528 460) i umów się na pierwszy trening!

Nabory prowadzimy przez cały rok. Czasami trzeba uzbroić się w odrobinę cierpliwości, ponieważ ze startem zajęć czekamy, aż zbierze się grupa 8 osób – tyle ile mamy rurek, ale zdecydowanie warto czekać na te właśnie zajęcia!

Co powinnaś wiedzieć przed pierwszymi zajęciami?
• W przypadku zapisu na pierwsze zajęcia wymagana jest wcześniejsza wpłata zaliczki w celu potwierdzenia rezerwacji rurki. Zapoznaj się z Regulaminem, by poznać nasze zasady.
• Strój: krótkie wygodne sportowe spodenki (najlepiej przylegające do ciała) i koszulka na ramiączkach; wybieraj odzież pozbawioną zamków i ostrych elementów.
• Ćwiczymy na boso, bądź w skarpetkach „stopkach”/ baletkach.
• Zabierz ze sobą mały ręcznik – przydatny do wytarcia rurki, jeśli spocą Ci się dłonie.
• Rurka nie lubi kremów – w dzień treningu nie smaruj ciała balsamem, olejkiem itp. Twoja skóra powinna być sucha – to zapewni Ci lepszą przyczepność do rurki.
• Biżuterię zostaw w domu. Nie chcemy żebyś podczas zajęć niepotrzebnie się skaleczyła. Obiecujemy, że bez błyskotek na rurce również będziesz wyglądać pięknie!
• Notatnik + długopis/sprzęt nagrywający (dla chętnych) – chcesz zapisać/nagrać nowe elementy, aby później samemu je doskonalić, śmiało!
• Z dodatkowych „akcesoriów” rurkowych- w naszej recepcji jest dostępna do zakupienia magnezja- wspomaga w pewnym chwycie rurki i zmniejsza potliwość rąk.